Čistý koberec, Vaše vizitka
Pro bezplatnou ukázku našeho systému na Vašem koberci
volejte 777 616 500
CZ SK EN

Čištění koberců

Specializujeme se na kvalitní čištění kobercových ploch (včetně velkoplošných) speciální metodou bez napouštění koberců chemikáliemi, pro kterou máme výhradní zastoupení v České republice na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Holandsku a v Rakousku. 

 

Jak naše metoda funguje?

 

Tento proces kombinuje chemickou reakci (probíhající při specifické teplotě) mezi dvěma účinnými látkami s mechanickým působením. Tato technologie je velmi šetrná, oživuje barvy koberce a po dokončení zanechává koberec pH neutrální a antistatický (certifikováno pro provozy se zvýšenými nároky na hygienu, jako jsou mateřské školky a podobně). To vše bez napouštění koberce chemikáliemi a rozpouštědly.

Mezi hlavní výhody tohoto procesu patří rychlost a vysoká efektivita čištění a doba schnutí maximálně 30 minut. Koberec je tedy možné téměř okamžitě používat (napřiklad hotelové restaurace a pokoje nemusí být vyřazeny z provozu déle, než je nutné pro samotné čištění - v závislosti na míře zněčištění je 100 až 150 m2 vyčištěno jedním strojem a připraveno k použití přibližně za 1 hodinu).

Nespornou výhodou  naší metody je také velmi nízká hlučnost při čištění (posuďte sami na videu), je tedy možné pracovat při plném provozu.  

 

 

 

 

Ilustrační obrázky ukazují základní princip metody:   


V první fázi se na koberec aplikuje účinná látka, která na sebe naváže nečistoty z koberce (viz. obr.1). V druhé fázi využijeme ohřáteho ,,padu,, (speciální textilní podložka použitá na rotátoru) s neutralizační látkou, která dokoná proces čištění navázáním a absorbcí účinné látky i s nečistotami (viz. obr.2).

 

Aplikace účinné látkyNeutralizace a absorpce nečistot do padu

                                      Obr.1                                                     Obr.2